پوکه سفید چیست؟ پوکه سفید یکی دیگر از انواع پوکه معدنی (pumice) است که به سبب رنگ سفیدش این نام  را بر آن نهاده اند.این پوکه به پوکه سفید تبریز و پوکه سفید بستان آباد نیز شهرت دارد. در مطالب قبل متوجه شدید که پوکه هر منطقه رنگ خودش را دارد ، پوکه معدنی تبریز هم به رنگ سفید است برای همین به آن پوکه سفید تبریز می گویند این پوکه وزن کمی دارد ولی با این حال استحکام بالایی دارد ، صدا ،سرما و گرما از این پوکه عبور نمی کند برای همین بیشتر در کار های ساختمانی استفاده می شود.

 

"<yoastmark

آشنایی با پوکه معدنی شهر تبریز

 

پوکه سفید تبریز

پوکه سفید تبریز

در مقالات متعدد به چگونگی تشکیل پوکه معدنی پرداختیم،دانستیم که پوکه معدنی بر اثر فعالیت های آتشفشانی به وجود می آید،پوکه سفید نیز بعد از انفجار آتشفشان ها و خروج مواد مذاب از دهانه آنها بر اثر تماس با سطح زمین و قرار گرفتن در مجاورت هوای سرد، دمای این مواد کاهش می یابد و این نوع از پوکه را پدید می آورد.

یکی از کوه های آتشفشانی نیمه فعال موجود در ایران کوه سهند است که گاهی بر اثر فعالیت هایی که رخ می دهد سنگ آذرینی در دامنه این کوه تشکیل می شود که همان پوکه سفید است، این پوکه به پوکه تبریز و بستان آباد نیز شهرت دارد.این پوکه میزان تخلخل بالایی دارد و بسیار سبک است و از جمله مرغوب ترین پوکه ها در دنیا به شمار می آید.از دیگر ویژگی بارز این پوکه تحمل پذیری بالای آن در برابر حرارت است به گونه ایی که در دمای بالای 700 درجه سانتی گراد نیز بر اثر حرارت تغییر شکل نمی دهد.

پوکه سفید چیست؟

پوکه سفید چیست؟

رنگ این پوکه در اصل خاکستری مایل به روشن است شما می توانید از معادن بستان آباد تبریز این پوکه را خریداری کنید ،پوکه تبریز از وزن خیلی کمی برخورد دار است به گونه ایی که بر روی آب شناور می ماند ولی استحکام بالایی دارد و همچنین از ورود گرما و سرما جلوگیری می کند.

 

خواص و ویژگی های پوکه سفید تبریز

 

پوکه تبریز

پوکه تبریز

 

1-پوکه تبریز وزن خیلی کمی داد از این رو به عنوان مصالحی مناسب در پروژه های عمرانی قابل استفاده است.

2-پوکه سفید تبریز عمری طولانی مدت دارد و سال های سال سالم و بدون گزند می ماند.

3- عایق سرما و گرما و صدا است بنابراین از آن به عنوان عایق در ساختمان ها استفاده می شود.

4-پوکه تبریز نسبت به سایر پوکه ها مقاومت بیشتری دارد و خاصیت ضد زلزله بودن را به سازه ها می دهد.

 

کاربرد های پوکه سفید

 

پوکه سفید

پوکه سفید

1-از پوکه  سفید تبریز در کار کشاورزی استفاده می شود زیرا املاح موجود در پوکه باعث رشد بهتر گیاهان می شود .به سبب وجود املاح معدنی درون این پوکه آن را در کشاورزی و باغداری نیز مورد توجه قرار داده است.

2-از پوکه سفید تبریز در کار های ساختمانی مثل:شیب بندی و کف سازی استفاده می شود.از آنجایی که این پوکه  وزن بسیار کمی دارد برای ساخت مصالح سبک ساختمانی از جمله بتن،سیمان بلوک،شیب بندی 

3-از آنجایی که این پوکه  وزن بسیار کمی دارد برای ساخت مصالح سبک ساختمانی از جمله بتن،سیمان بلوک،شیب بندی سطوح و … بسیار مناسب است.

4-حتی از پوکه سفید در کار دارو سازی نیز استفاده می شود. پوکه سفید بستان آباد به سبب زبری و درجه سختی که دارد در مصارف پزشکی و داروسازی و همچنین تولید شوینده هایی چون صابون و خمیر دندان کاربرد فراوان دارد.

5-در کار تصفیه آب نیز از پوکه معدنی سفید استفاده می شود .

 

کاربرد پوکه سفید

کاربرد پوکه سفید

 

6-از پوکه سفید تبریز برای نمای ساختمان ها ،هتل ها ،بیمارستان ها و … استفاده می شود.به علت رنگ این پوکه از آن در تزیین و دکور دیوارها نیز استفاده می شود.

7-این پوکه به علت خاصیت عایق بودن در برابر صوت و حرارت ،به عنوان یک عایق مناسب برای ساختمان نیز بکار برده می شود.

8-از زبری پوکه سفید تبریز به عنوان ساینده و همچنین در چرم سازی ها استفاده می کنند

9-از این پوکه در ساخت آسفالت نیز استفاده می کنند.

10-علاوه بر این ها از این پوکه در فیلتراسیون و تصفیه آب استفاده می شود.

11-از پوکه معدنی سفید به سبب جلوه زیبایی که دارد در ساخت زیورآلات نیز بکار برده می شود.

انواع پوکه سفید

 

انواع پوکه سفید

پوکه سفید چیست

 

این پوکه را می توان در اندازه و سایزهای متفاوت یافت و خریداری نمود.بر اساس همین تفاوت در اندازه این پوکه را در دسته بندی های مختلف قرار می دهند.

 

پوکه سفید ماسه ایی

کوچکترین اندازه ایی که برای این پوکه وجود دارد، پوکه ماسه ایی است. این پوکه بسیار سبک است و وزن آن نیز ناچیز است.

 

پوکه سفید عدسی

این پوکه از پوکه ماسه ایی بزرگتر است واز نظر اندازه رتبه دوم را دارد.

 

پوکه سفید نخودی

این پوکه از پوکه عدسی بزرگتر و از پوکه بادامی کوچکتر است و در جایگاه سوم از نظر اندازه قرار می گیرد.

 

پوکه سفید بادامی

این پوکه بزرگترین اندازه پوکه معدنی سفید را دارد اما باید ذکر کرد که برخلاف اندازه بزرگش وزن بسیار کمی دارد.

 

 

قیمت پوکه معدنی تبریز

 

قیمت پوکه سفید

قیمت پوکه سفید

پیش از آنکه که درمورد قیمت پوکه معدنی تبریز صحبت کنیم در مورد عوامل تاثیر گذار بر قیمت پوکه معدنی سخن می گوییم. عواملی چون وزن بر میزان قیمت پوکه  تبریز بسیار تاثیر گذار است.هرچه پوکه معدنی وزن کمتری داشته باشد مرغوب تر است.البته عوامل دیگری چون درجه سختی و استحکام نیز بر قیمت پوکه تاثیر گذارند. پس در حین خرید پوکه تبریز باید به این عوامل توجه داشته باشید.

 

نوع پوکه معدنی تبریز قیمت بر حسب 1 متر مکعب
پوکه معدنی مخلوط(ترکیبی) 100000 تومان
پوکه معدنی بادامی 90000 تومان
پوکه معدنی گردویی 90000 تومان
پوکه معدنی عدسی 50000 تومان

قیمت پوکه معدنی تبریز

خرید پوکه تبریز

اگر شما قصد خرید پوکه معدنی شهر تبریز را دارید می توانین از طریق مراکز فروش پوکه آن را تهیه نمایید.شما می توانین پوکه معدنی مورد نظر خود را از طریق پوکه معدنی ارشیا که ارائه دهنده بهترین انواع پوکه معدنی با بالاترین کیفیت و مناسب ترین قیمت است تهیه نمایید. برای کسب اطلاع از قیمت های پوکه معدنی و یا جهت مشاوره با شماره های ۰۹۱۸۸۰۲۱۰۰۶ و  ۰۹۱۸۸۷۳۵۹۵۳ تماس حاصل فرمایید.

‫4.7/5 (بررسی 3)